Aktualności

Jesienna edycja webinariów Elsevier 2021

27-09-2021

Uprzejmie informujemy, że w dniach 28 września - 16 listopada 2021 roku Elsevier organizuje serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszego zarejestrowania. Webinaria będą prowadzone w języku polskim.
Rejestracja:
https://wbn.icm.edu.pl/webinaria-elsevier/

Więcej...


Web of Science - wrześniowe szkolenia online

16-09-2021

Web of Science Group zaprasza na kolejną serię prezentacji internetowych Research. Smarter., Web of Science, InCites, JCR i Publons w praktyce. Szkolenia, prowadzone przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics są bezpłatne, dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszej rejestracji.
Tematyka, terminy szkoleń oraz linki do rejestracji


Nowa baza e-booków EBSCO - eBooks Open Access Monograph Collection

09-07-2021

Na platformie EBSCO została udostępniona nowa kolekcja e-booków zawierająca książki elektroniczne w otwartym dostępie (OA), od najbardziej zaufanych wydawnictw uniwersyteckich i naukowych na świecie m.in. University of Michigan Press, Taylor & Francis oraz Temple University Press.
Baza oferuje dostęp do ponad 2.500 książek elektronicznych o różnorodnej tematyce, bez ograniczeń DRM. Kolekcja została dodana do platformy EBSCOhost pod nazwą eBook Open Access (OA) Collection oraz aktywowana w wyszukiwarce EBSCO Discovery Service.
Baza dostępna po zalogowaniu przez serwer HAN.
Wejdź


Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym

24-06-2021

1 lipca - 30 września
Biblioteka i Czytelnia na Ogrodach
CZYNNE 9:00-15:00
w soboty, niedziele oraz święta
NIECZYNNE

Więcej...


Web of Science - majowe szkolenia online

18-05-2021

Web of Science Group zaprasza na kolejną serię prezentacji internetowych Research. Smarter. i Web of Science i InCites w praktyce. Szkolenia, prowadzone przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics są bezpłatne, dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszej rejestracji
Tematyka, terminy szkoleń oraz linki do rejestracji

Więcej...


Awaria telefonów

17-05-2021

Z powodu awarii centrali telefonicznej Uczelni prosimy o kontakt mailowy pod adresami:
wypozyczalnia@up.poznan.pl ; biblioteka.glowna@up.poznan.pl ; bginfo@up.poznan.pl
Telefony do Wypożyczalni (61 848 78 12) i Oddziału Informacji Naukowej (61 848 78 17; 61 848 78 18) zostały przekierowane na telefony komórkowe i są aktywne.
Przewidywany czas naprawy ok. 3 tygodni.


IBUK Libra - nowa odsłona

28-04-2021

"IBUK Libra zmienia się dla Ciebie" - pod takim hasłem @PWNNauka wprowadza nową odsłonę serwisu. Poza nowym układem graficznym pojawiają się także nowe karty użytkownika, a wśród nich: Wszystkie książki, Książki w moich bibliotekach oraz Moja półka. Warto założyć konto, aby w pełni korzystać ze wszystkich funkcjonalności serwisu.
Dostęp ze strony Biblioteki po zalogowaniu przez serwer HAN - zakładka e-zasoby/ibuk-książki elektroniczne

Więcej...


Web of Science - kwietniowe szkolenia online

19-04-2021

Web of Science Group zaprasza na kolejną serię prezentacji internetowych Research. Smarter. i Web of Science i InCites w praktyce. Szkolenia, prowadzone przez przedstawicieli firmy Clarivate Analytics są bezpłatne, dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszej rejestracji.
Harmonogram szkoleń i linki do rejestracji


Webinaria Elsevier - cykl wiosenny 2

14-04-2021

Elsevier zaprasza na kolejną serię szkoleń online z baz ScienceDirect i Scopus oraz publikowania otwartego. Szkolenia są bezpłatne i dostępne dla każdego, wymagają tylko wcześniejszej rejestracji. Webinaria będą prowadzone w języku polskim.
Harmonogram szkoleń oraz linki do rejestracji


wykład Profesora doktora habilitowanego Krzysztofa A. Meissnera z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego

12-04-2021

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza na wykład Profesora doktora habilitowanego Krzysztofa A. Meissnera z Instytutu Fizyki Teoretycznej Uniwersytetu Warszawskiego, pt. "Nagroda Nobla z fizyki 2020". Profesor Meissner jest przyjacielem i współpracownikiem Profesora Sir Rogera Penrose'a, Laureata Nagrody Nobla za ubiegły rok. Wykład odbędzie się w dniu 19 kwietnia, o godz. 12:00, na platformie Clickmeeting. Rejestracja na stronie internetowej UPP, w zakładce Wydarzenia. Wykład jest współfinansowany przez Miasto Poznań.
Rejestracja na wykład

Więcej...